Twist to zdecydowanie właściwa nazwa dla głośniko-żarówki – pomysł na tego rodzaju produkt musiał w istocie być wytworem „pokręconej” wyobraźni. Choć może to tylko pozory, a pojawienie się nowego wynalazku na rynku wzbogaci powiedzenie „nadawać na tych samych falach” o zupełnie nową jakość?

Twist jest produktem firmy Astro, która za punkt honoru postawiła sobie uszczęśliwienie właścicieli małych mieszkań. Pomysł na połączenie źródeł światła i dźwięku wziął się bowiem pierwotnie z chęci zaoszczędzenia powierzchni. Koniec z dylematami na temat tego, który sprzęt – lampa czy głośnik – bardziej zasługuje aby zająć prominentne miejsce na półce, a który będzie musiał z kolei zadowolić się kątem na podłodze. Astro stworzyło więc kombinację – w inteligentną żarówkę LED wbudowało bezprzewodowy głośnik.

zarowka-i-glosnik-w-jednym-001

Twist nie jest pierwszym tego rodzaju wynalazkiem na rynku. Na podobny pomysł wpadło na przykład Sony. Ich żarówka łączy się jednak z komputerem lub innym sprzętem grającym przez Bluetooth, tymczasem produkt Astro używa rozwiązania AirPlay kompatybilnego tylko z urządzeniami Apple, co jest pewnym ograniczeniem, ale z drugiej strony gwarantuje dużo wyższą jakość dźwięku.

zarowka-i-glosnik-w-jednym-01

Zdaniem recenzentów technologia Apple’a w połączeniu z całkiem niezłej klasy głośnikiem jest warta inwestycji. Oczywiście nie należy oczekiwać, że Twist będzie emitował basy, od których sąsiadom wylecą szyby z okien. Z drugiej strony, zawarty w nim sterownik zjechał prosto z taśmy produkcyjnej firmy Tymphany, na której powstają również części dla takich audiofilskich gigantów, jak Bang & Olufsen i Sonos.

zarowka-i-glosnik-w-jednym-002

Jeśli chodzi o samą żarówkę, emituje ona światło o natężeniu 750 lumenów, czyli mniej więcej tyle co zwykła 75 –watówka, pobierając przy tym o jedną szóstą prądu mniej. Cena wyjściowa produktu to 249 dolarów.

zarowka-i-glosnik-w-jednym-003

zarowka-i-glosnik-w-jednym-004

zarowka-i-glosnik-w-jednym-005

 

 

Zobacz: