O projektancie

Pasja do projektowania pięknych i jednocześnie użytecznych przedmiotów była przekazywana w rodzinie Alessandro Marrizano od pokoleń. Nic dziwnego, że wychowując się w domu, w którym zarówno dziadek, jak i ojciec praktycznie nie wychodzili ze stolarskiego warsztatu, Alessandro dość wcześnie zdecydował, co chce w życiu robić.

Jako kierunek studiów wybrał wzornictwo przemysłowe, a obroniony z wyróżnieniem na politechnice w Mediolanie dyplom otworzył mu drzwi do najlepszych włoskich pracowni projektowych. Przez kolejne 10 lat Alessandro uczył się fachu od mistrzów, współtworząc projekty dla najbardziej znanych firm meblarskich.

Po latach pracy na rachunek innych, nadszedł jednak czas, aby zacząć realizować własne ambicje. Ryzyko, jakie wiąże się z otwarciem własnego biznesu, okazało się w przypadku firmy Marrizano nie być problemem. Projektant doskonale znał bowiem potrzeby swoich klientów, a wpojony za młodu etos łączenia funkcji utylitarnych i estetycznych sprawił, że pierwsza linia zaprojektowanych przez niego lamp odniosła na włoskim rynku ogromny sukces.

Obecnie firma rozpoczyna ekspansję na rynki międzynarodowe, czego efektem jest współpraca z polskim dystrybutorem.