Bezprzewodowe  ładowarki, mimo że teoretycznie wygodne, jakoś nie mogły się dotychczas przebić na rynku. Być może była to kwestia kiepskiego marketingu. Producenci tego typu technologii postanowili więc połączyć siły z meblowym gigantem i przekonać nas, że zamiast podłączać na noc kabelki, wygodniej nam będzie telefon po prostu położyć na nocnej lampce i patrzeć jak pasek mocy magicznie rośnie.

 

Ikea stara się obecnie wprowadzać jak najwięcej urządzeń, które sprawią, że nasz dom stanie się „mądrzejszy” i właśnie dlatego w sklepach tej marki można już nabyć meble wyposażone w funkcję ładowania. Oferta dotyczy lamp podłogowych, stołowe i nocnych, a także stolików i podkładek.

Jeśli zastanawiacie się, czy wasz telefon jest z kompatybilny z technologią, którą Ikea implementuje w swoich urządzeniach, jest na to duża szansa. Meblarski gigant tworzy swoje produkty w oparciu o standard obecnie na rynku wiodący czyli Qi, który od jakiegoś czasu fabrycznie instalowany w wiodących modelach Samsunga i Nokii.

Lampy z funkcją bezprzewodowego ładowania pojawiły się również w polskich Ikeach.

 

Zobacz: