Kto z nas, leżąc na kanapie po ciężkim dniu, nie marzy, aby nie musieć wstawać, żeby zgasić światło w kuchni, czy przedpokoju, pozostawione przez śpiących już domowników? Firma Logitech zatroszczyła się o nasz komfort w tej kwestii wypuszczając na rynek uniwersalny system zdalnego sterowania urządzeniami domowymi o nazwie Harmony.

 

Harmony to system, który za pomocą technologii Bluetooth i wi-fi może kontrolować praktycznie wszystkie rodzaje domowych urządzeń. Jego twórcy sprawili, że Harmony jest kompatybilne z 270 tysiącami systemów, w tym na przykład głośnikami Sonos, termostatami Nest, czy systemem oświetlenia LIFX oraz inteligentnymi zamkami. Ściągając specjalną aplikację, dostępną zarówno w wersji dla systemu iOS oraz Android, zyskujemy więc całkowitą kontrolę nie tylko nad oświetleniem, ale praktycznie całym domem.

Systemów kontroli, które sprawią że nasz dom czy mieszkanie stają się bardziej inteligentne, jest mnóstwo. Jak zapewniają jednak twórcy Harmony, przewaga ich urządzenia nad konkurencyjnymi tkwi w prostocie. „Podłączenie urządzeń przebiega w kilku krokach. Kilka kliknięć i nasz władza nad światłami, zamkami, termostatem, roletami i innymi popularnymi urządzeniami znajdzie się w zasięgu telefonu” – tłumaczą przedstawiciele szwajcarskiego koncernu.

Dodatkowo, dzięki funkcji Harmony Activities różne urządzenia można włączać i wyłączać jednocześnie, czy też z góry zaplanować czas, kiedy maja się one aktywować. Harmony jest również wybawieniem dla zapominalskich – status urządzeń można w dowolnym momencie sprawdzić z poziomu telefonu. Na pytanie „czy zgasiłem światło w łazience?” które skutecznie psuje cały dzień, można więc odpowiedzieć sobie spoglądając na ekran.

Na tegorocznych targach w Berlinie swoją premierę miał system Harmony Elite, który w porównaniu z poprzednią wersją – Harmony 950, posiada lepsze wsparcie systemów sterowania oraz dotykowy ekran stacji kontrolnej.

 

 

Zobacz: